Keskerakond kardab linnakodanikku volikokku lasta

Uudis
|
22.06.2010

Reformierakond algatab tänasel Tallinna linnavolikogu istungil eelnõu, millega muudetaks volikogu istungid taas avalikuks.

„Eelmisel nädalal volikogus toimunud Kalamaja elanike allkirjade üleandmise valguses tundub, et nüüd tahetakse volikogu istungid täielikult kinniseks muuta ja linnarahva silmad, kõrvad ja suu kinni teipida,” ütles volikogu liige Ants Leemets. „Istungi jälgimisele peaksid piirangud olema vaid põhjendatult kinniste istungite põhjal,” lisas ta.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (§ 44 lg 4) kohaselt on volikogu istungid avalikud. „Võimalus jälgida istungit lisaks teleekraanile ning Internetile ka istungite saalis kohapeal loob eeldused linnavõimu ning kodanike lähendamisele ning soosib aktiivset kodanikuühiskonda,” usub Leemets.

Umbes aasta tagasi otsustati keskerakondlaste häältega, et volikogu istungeid saab tulla jälgima vaid volikogu esimehe eriloaga või volikogu hoone fuajees olevast televiisorist. Ka siis tegi Reformierakond ettepaneku jätta istungid avalikuks.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt