Keit Pentus: selle parlamendi töö ei ole veel tehtud

Uudis
|
10.01.2011

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles täna algavat XI Riigikogu koosseisu viimast istungjärku kommenteerides, et parlamendil tuleb viimaste töökuude jooksul vastu võtta veel mitu olulist seadust.

“Nii näiteks on pooleli ettevõtjate jaoks bürokraatiat vähendav ja majandustegevuse reegleid lihtsustava seaduse arutamine,” selgitas Keit Pentus. “Parlament peab jõudma Majandusseadustiku üldosa seaduse vastu võtta, et koondada praegu rohkem kui sajas seaduses laiali olevad majandustegevuse reeglid, lihtsustada tegevuslubade andmist ja võimaldada edaspidi ettevõtjal kõiki riigile esitatavaid teateid ja taotlusi esitada www.eesti.ee kaudu.”

Sama tähtis on Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse sõnul kogumispensionisüsteemi kindlustava eelnõu vastu võtmine.

“Uue seaduse eesmärk on praegustele tööinimestele tulevikus korraliku pensioni tagamine. Nii tekib tööandjal võimalus iga töötaja kohta teha tulumaksuvabalt kuni 6000€ ulatuses sissemaks töötaja pensionifondi,” selgitas Keit Pentus. “Seadusega seatakse ka rangemad piirangud pensionifondide investeeringutele ja võimaldatakse oma tulevasse pensionisse investeerivatel inimestel lihtsamini suunata sissemakseid ringi ja vahetada fonde.”

“Loodan, et komisjonide esimehed suudavad lõpphääletuseni viia ka Korrakaitse seaduse, uue Avaliku teenistuse seaduse ja nn valimisreformi seaduse. Tõsise tahtmise korral on see kõik võimalik,” lisas Pentus.

Riigikogu aseesimehe sõnul seisab parlamendis viimaste töökuude jooksul ees veel ka mitme riiklikult tähtsa küsimuse arutelu. “Tähtis on, et need kujuneksid töisteks ja sisulisteks, mitte valimiste eelseks loosungite hüüdmiseks,” sõnas Keit Pentus.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt