Keit Pentus-Rosimannus tutvustab Washingtonis Eesti raportit valimistesse sekkumisest

Kategoriseerimata
|
26.02.2019

Riigikogu väliskomisjoni asejuht Keit Pentus-Rosimannus tutvustab sel nädalal Washingtonis Ameerika Ühendriikide Kongressi välissuhete komisjonis, relvajõudude komisjonis ning eraldiste komisjonis Riigikogu väliskomisjoni raportit Venemaa-poolsest valimistesse sekkumisest. Kavandatud on kohtumised Kongressi liikmete ning komisjonide erialaliste meeskondadega.

“Enam ei ole vahet, kas tegu on Venemaa naabri, Euroopa Liidu liikmesriigi või Ameerika Ühendriikidega – kõik on kokku puutunud robustsete katsetega sekkuda valimistesse ja tekitada infooperatsioone kasutades ühiskondades pingeid ning lõhesid,” selgitas Pentus-Rosimannus.

“Koostöö, info ja kogemuste jagamine on antud küsimuses kindlasti tähtis, mistõttu on Riigikogu ja USA Kongressi tihedad sidemed väärtuslikud,” lisas väliskomisjoni aseesimees.

Riigikogus ka Eesti-Ameerika Ühendriikide parlamendirühma esimehe ülesannetes olev Pentus-Rosimannus kohtub oma visiidi käigus ka Washingtonis tegutsevate mõttekodade analüütikutega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt