Keit Pentus-Rosimannus: Reformierakonna keskkonnaprogrammi keskmes on Eesti mets

Uudis
|
15.12.2018
Reformierakonna juhatus kiitis heaks valimisprogrammi keskkonna peatüki. Peatüki loomist juhtinud Keit Pentus-Rosimannus ütles, et kõige olulisemal kohal on keskkonnaprogrammis mets. 
 
“Riigimetsa järjest suurem raiumine selleks, et täita eelarveauke, ei ole mõistlik ega õige. Riigimetsa roll ei ole ainult raiumine. Riigimetsas peab palju rohkem tähtsustama metsa ökoloogilist, kultuurilist ja sotsiaalset rolli,” selgitas endine keskkonnaminister Pentus-Rosimannus. “Tahame Reformierakonnaga, et Eesti saaks ökoloogiliselt säästliku metsamajanduse juhtriigiks maailmas.” 
 
Keskkonnapeatükis rõhutatakse ka seda, et kokkuhoidlik majandamine peab saama loodusvara kasutamise puhul sama loomulikuks, nagu see oli pikka aega riigi rahaasjade juures. “Selleks, et kogu loodusvarast saadavat raha kohe igapäeva kulutusteks ei raisataks, soovime luua Tuleviku investeerimisfondi. See koondaks loodusvarast teenitava riigi tulu ja suunaks selle innovatsiooni toetavasse teadus- ja arendustegevusse,” rääkis Pentus-Rosimannus. 
 
“Eesti terve talupojatarkus pole kunagi raiskamist sallinud. Tahame, et Eesti oleks aastaks 2050 jäätmevaba riik, kus kogu üleliigne materjal võetakse uuesti kasutusse. Ikka selleks, et keskkond oleks parem.” 

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt