Keit Pentus: kultuuripealinn kutsugu Euroopa jalgpall Tallinna

Uudis
|
18.01.2011

Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse arvamusel peaks 2011. aastal kultuuripealinna üritused tutvustama muuhulgas võimalust tuua Eestisse jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri mängud.

„Soome ja Eesti samaaegne kultuuripealinna-aasta võiks kaasa aidata jalgpalli Euroopa meistrivõistluste ühise korraldamise plaanidele ja ka EMi Tallinnasse toomisele. Kahe riigi jalgpalliliitudele on see kindlasti hea võimalus, mida kasutada ja arvan, et juba lähiaegadel võiksid mõlema riigi esindajad kohtuda, et plaane konkretiseerida,” ütles Riigikogu aseesimees.

Pentus juhtis tähelepanu, et Turu kui Tallinnaga samaaegse Euroopa kultuuripealinna üks esimesi sündmusi oli Euroopa jalgpalliliidu interaktiivne näitus, mida tuli avama UEFA president Michel Platini.

Võimalusele, et Eesti ja Soome võiksid koos jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri korraldada, juhtis sellel nädalal tähelepanu ka Soome kultuuri- ja spordiminister Stefan Wallin.

Keit Pentus on varem avaldanud arvamust, et esimene realistlik võimalus ülelahenaabrite ühiskorraldatud finaalturniiriks oleks aastal 2024.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt