Kaupo Nõlvak: Tallinn ei vaja munitsipaalpanka

Uudis
|
|
03.03.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Kaupo Nõlvaku sõnul ei ole linnapea idee luua Tallinna ühistupank mõistlik ning riik-riigis paralleelmaailma loomise asemel peaks linnavalitsus tegelema linlaste igapäevaste murede lahendamisega.

„Tallinna linnapea on sattunud hoogu erinevate muntsipaalasutuste loomisega,“ ütles Nõlvak. „Alles hiljaaegu tuldi välja ideega muntsipaalpoest ning samuti on teada, et seniste spordiklubide asemel kavandatakse munitsipaalspordikooli. Ja nüüd juba plaanitakse ka panka rajama hakata. Samal ajal on linlased üksi oma igapäevaste muredega nagu lasteaedade järjekorrad, auklikud teed ja pimedad tänavad.“

Sellise munitsipaalpanga loomisega tekiks Nõlvaku arvates palju küsimusi ja võimalikke ohtusid. “Esiteks on arusaamatu, kus kohast võtaks see asutus kapitali, et hakata oma teenuseid pakkuma? Kas tõesti soovib linnapea suunata Tallinna maksumaksjate raha finantsteenuseid osutavasse ettevõttesse? Kas sellisel juhul oleksid selle ühistupanga osanikeks kõik Tallinna maksumaksjad?” küsis Nõlvak.

“Linnapea ütles välja, et selline pank ei oleks kasumile orienteeritud. Kui kasumi arvelt hakatakse andma laene soodsamate tingimustega ning maksma hoiuste pealt suuremaid intresse kui kommertspangad, siis mille arvelt on võimalik katta selle finantsettevõtte kahjumit, kui see peaks tekkima?” arutles Nõlvak. “Paratamatult jääb silma, et tegemist on linnapea poolse populistliku ettepanekuga, millega tehakse suuri lubadusi, kuid kõik riskid jäävad järjekordselt maksumaksja kanda.”

Nõlvaku sõnul on senine riik-riigis paralleelmaailma loomine ning riigile vastandumine olnud tallinlastele ebamõistlik ja kallis kulu. „Selle asemel, et suunata kogu energia ja vahendid oma väikse riigi loomisele, peaks linnavalitsus arendama linna, tooma siia võimalikke investeeringuid ning seisma kõikide tallinlaste eest, mitte vaid valitud sihtgruppide,“ lisas Nõlvak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt