Kalle Palling: tuumaenergiata ei ole võimalik vähendada CO2 heidet

Uudis
|
09.03.2012

Euroopa Liidu asjade komisjon arutas oma tänasel istungil Euroopa Komisjoni teatist Energia teekaart 2050, mille eesmärgiks on CO2 heidete vähendamine,
säilitades seejuures Euroopa Liidu energiajulgeolek ja konkurentsivõime.

Euroopa Liidu asjade komisjoni liikme Kalle Pallingu sõnul hakkab elektrienergia mängima märksa suuremat rolli ja kaasa aitama CO2 heite vähendamisele transpordi- , kütte- ja jahutussektoris. „Aastaks 2050 kahekordistub elektrienergia osakaal, mis tähendab, et tänastest tootmisvõimsustest tulevikus ei piisa. Mida kiiremini soovime vähendada CO2 heidet seda kiiremini peame me lisama süsinikuneutraalseid võimsusi elektritootmises. Üks suurimaid sektoreid, mis suurendab hüppeliselt elektrienergia tarbimist vähendades samas vedelkütuste tarbimist on transpordisektor,’’ lausus Palling.

Parlamendisaadik leiab, energiajulgeoleku ja konkurentsivõime samaaegseks säilitamiseks on tarvis stabiilse hinnaga baasvõimsusi, milleks sobib kõige enam tuumaenergia. „Ülejäänu peaks katma taastuvenergia, mille arendamisel peaksime lähtuma ühtsetest turutingimustest ja statistikakaubandusest kogu Euroopa Liidus. Usun, et parim kombinatsioon  konkurentsivõime ja energiajulgeoleku tagamiseks aastast 2030 on 50:50 tuuma- ja taastuvenergia tootmist, arvestades sealjuures turumajanduslikke põhimõtteid,’’ rõhutas Kalle Palling.

„Selleks, et valutult asendada saastav põlevkivienergia puhta tuuma-ja taastuvenergiaga on vajalik käivitada Eesti tuumajaama programm, mis sisaldab eeskätt vastava seadusandluse vastuvõtmist ja vajaliku personali koolitusprogrammide sisseviimist Eesti ülikoolides. Sellises tegevusplaanis on kokku lepitud ka Reformierakonna ning IRL-i koalitsioonilepingus,’’ lisab Palling.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt