Kalle Palling: Raplamaa elanikud väärivad veelgi paremat arstiabi

Uudis
|
28.05.2014

Täna allkirjastavad Raplamaa Omavalitsuste Liit, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Rapla Maakonnahaigla kolmepoolse kavatsuste protokolli, mis on ametlike läbirääkimiste aluseks kahe haigla koostöö tihendamiseks ja Regionaalhaigla kaasamiseks Rapla haigla tuleviku kujundamisesse.

Rapla Maakonnahaigla nõukogu esimees ja reformierakondlasest parlamendisaadik Kalle Palling märgib, et Rapla maakonna elanikud võivad olla kindlad, et kvaliteetne arstiabi on võrgustumise tulemusel senisest veelgi paremini tagatud. „Meie eesmärk on, et Rapla maakonna inimestele oleks tagatud eriarstiabi kättesaadavus. Me soovime, et patsiendid saaksid arstiabi esmalt maakonnas ning vajadusel suunatakse nad kiiresti Regionaalhaiglasse. Läbirääkimiste käigus arutatakse, kuidas suurendada ambulatoorse arstiabi mahtu Raplas, optimeerida statsionaarse tervishoiuteenuse osutamist, sh suurendada päevakirurgia osakaalu, ning kuidas käivitada haiglatevahelised telekonsultatsioonid valvepersonalile. Regionaalhaigla tulevase investeeringuga Rapla Maakonnahaiglasse lõppevad spekulatsioonid haigla tuleviku üle,“ lausus Palling.

Tervise- ja tööministri Urmas Kruuse sõnul on haiglate võrgustumine Eesti demograafiat ja geograafiat silmas pidades kõige õigem lähenemine. „Olen seda meelt, et patsiendi huvid tuleb alati esikohale seada”, ütles minister, ”Võrgustumine toob ka väiksematese kohtadesse juurde kompetentsi. See tagab tervishoiuteenuse kvaliteedi ja patsiendile nii olulise teadmise, et arstiabi on vajadusel olemas,” lisas Kruuse.

Kavatsuste protokollile kirjutavad täna, 28. mail kell 15.00 Rapla Maakonnahaiglas alla Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Margus Jaanson, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ning SA Rapla Maakonnahaigla nõukogu esimees Kalle Palling.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt