Kalle Palling: Rapla haigla juurde ehitatakse uus tervisekeskus

Arvamus
|
|
26.06.2013

“SA Rapla Maakonnahaigla nõukogu otsustas oma 6. juuni istungil moodustada töögrupi nõukogu ja juhatuse liikme­test, kes kaaluks läbi kõik võimalused tihendamaks koos­tööd mõne suurema haiglaga. Ikka selleks, et arstiabi oleks Raplamaa elanikele senisest paremini kättesaadav. Sellise lähteülesande on seadnud SA asutaja Rapla Omavalitsuste Liit (ROL).

Teine tulevikuga seonduv tegevus on esmatasandi tervi­sekeskuse rajamine Raplasse EL struktuurivahendite toel. Haigla nõukogu näeb neid kahte erinevat “projekti” – a) tihe koostöö mõne kõrgema etapi haiglaga, b) esmatasan­di tervisekeskuse rajamine – üksteisega tihedalt seotuna. Loodame, et selliselt tunnevad ka Rapla perearstid. Kvali­teet saab paraneda vaid siis, kui tervishoiuga seonduvad osapooled teevad tihedat koostööd.

Küsimustele, kes maksab, millal valmib ja kes on pro­jekti liider, saab vastata alles septembris, kui töögrupp on oma töö lõpetanud. Isiklikult arvan, et liidrirolli võiks võtta Rapla haigla ja Rapla vald, sest neil ühisosa kõige suurem.”

ROLi tegevdirektor Silvi Ojamuru teatas oma vastu­ses, et ROL arutab haiglaga seonduvat selle aasta IV kvartalis ühel oma täiskogu koosolekul. Küsimuse päeva­korda võtmine sõltub ilmselt ka haiglanõukogu vastava töörühma järeldustest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt