Kalle Palling: lõpetame erateede kaaperdamise

Uudis
|
03.06.2014

Täna Riigikogus teeseaduse täiendamise eelnõu esimesel lugemisel rõhutas reformierakondlane Kalle Palling oma sõnavõtus, et uus seaduse suurendab kohalike omavalitsuste võimalusi sekkuda erateedega seotud äritegevusse, et tagada avalike huvide tõhusam kaitse.

Pallingu sõnul annab uus seadus kohalikele omavalitsustele erateede võõrandamisel eelisostuõiguse. „Algatatud seaduseelnõu on küll samm edasi, kuid kindlasti pole see erateedega ebaeetilise äritsemise probleemi lahendamiseks veel piisav ning vajab täiendamist. Majanduskomisjonis arutleti mitmeid erinevaid võimalusi erateedega  äritsemise probleemi lahendamiseks,’’ lausus parlamendisaadik ja lisas, et seoses sellega  ootab majanduskomisjon eelnõule muudatusettepanekuid 17. juunini.

“Kuivõrd antud eelnõu puudutab kohalike omavalitsuste ja notarite tegevust, otsustati küsida ekspertarvmust Eesti Linnade Liidult, Eesti Maaomavalitsuste Liidult ja Notarite Kojalt. Alles pärast muudatusettepanekute laekumist selgub täpsemalt, millised ettepanekud käiku lähevad,” lisas Palling.  


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt