Kalle Palling: keskkonnatasude ümberkorraldus on ajalooline

Kategoriseerimata
|
05.12.2018

Riigikogu muutis täna Keskkonnatasude seadust nii, et alates 2020. aastast laekub osa tööstuste riigile makstavatest keskkonnatasudest neile kohalikele omavalitsustele, kus tööstused asuvad.

“Riigikogu tegi täna ajalugu. Alates 2020 aastast laekub Ida- Virumaa omavalitsustele igal aastal ca. 2,5 miljonit eurot täiendavat tulu,” ütles eelnõu juhtivmenetleja, Riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimees Kalle Palling.

“Selleks, et suurtööstus saaks ka tulevikus areneda, otsustasime luua süsteemi, kus riigile makstavatest keskkonnatasudest laekub osa tagasi nendele omavalitsustele, kus tööstust arendatakse. Seni on Ida- Virumaa omavalitsused saanud tasu kaevandustegevusest. Aga juhul, kui tööstus ja kaevandus ei asunud samas omavalitsuses ei laekunud tööstuselt ühtegi eurot. Selleks mõtlesimegi koostöös Ida- Virumaa omavalitsusliiduga välja parema lahenduse,” selgitas Palling.

“Sarnast lähenemist võiks tulevikus kasutada ka teiste suure mõju ja häiringuga ettevõtmiste puhul. Olgu selleks siis puidu väärindamine või tuuleparkide rajamine avamerel või maismaal. Vastasel juhul võime tööstuse arendamisel Eestis sümboolselt punkti panna,” ütles Palling.

Palling tänas eelnõu juhtivmenetlejana kõiki keskkonnakomisjoni liikmeid, keskkonnaministeeriumi ja kõiki neid Riigikogu liikmeid, kes selle eelnõu seaduseks hääletamise poolt olid.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt