Kalle Jents: riik ei pea premeerima töökoha vahetust

Uudis
|
03.05.2012

Täna läbis Riigikogus teise lugemise töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt töötukassa loobub uue hüvitise maksmisest omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunutele. “Selle muudatusega ei muutu kellegi olukord tänasega võrreldes kehvemaks, samal ajal on töötukassal võimalik pakkuda rohkem ja paremaid teenuseid tegelikele abivajajaile,” kinnitas Riigikogu õiguskomisjoni liige Kalle Jents.

„Sellist luksust ei luba endale ka Rootsi, Holland ega isegi mitte Kreeka. Seadusemuudatus ei puuduta sunnitud töötust ehk olukordi, kus inimene koondatakse või ettevõte lõpetab oma tegevuse. Jätkuvalt jääb kehtima senine töötuskindlustus, mille eesmärk on tagada inimestele töö kaotamise korral teatud perioodiks sissetulek,’’ ütles parlamendisaadik.

“Töötukassa põhiline eesmärk peaks ikkagi olema tööpuuduse vähendamine, mitte omal tahtel töölt lahkunutele toetuse maksmine. Me ei saa soodustada vabatahtlikku töötust ja kaasa aidata inimeste tööturult eemaldamisele,” lausus Jents.

Jentsi sõnul on vabatahtlikult töölt lahkunutele hüvitise maksmisest loobumine aluseks töötuskindlustusmaksemäära langetamiseks. „Peaminister on teinud konkreetse ettepaneku langetada töötukindlustusmakset järgmisest aastast 4,2% pealt 3%-le. See muudatus jätab keskmist palka saavale perele tuleval aastal ligi 200 eurot rohkem kätte,’’ lisas õiguskomisjoni liige.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt