Kallas kiitis tulumaksu alandamist ja hoiatas Eesti astmelise maksu allakäigu eest

Uudis
|
12.01.2003

Reformierakonna esimehe Siim Kallase sõnul kujunub tulumaksuküsimus eelseisvate valimiste põhiküsimuseks.

“Meie plaaniga alandada tulumaksumäära 26lt 20le %le võidavad kõik,” tõdes Kallas. “Tulusaajad saavad ligi kuupalga aastas lisaks. Majandus kasvab, tekib uusi töökohti, väheneb tulude varjamine. Järelikult kasvavad ka võimalused pensionide ja mõistlike toetuste maksmiseks abivajajatele. See on kindel ja korduvalt järelekatsutud tee, mida mööda käimisest paljud kohmakamad riigid täna unistavad,” ütles Kallas tulumaksu alandamise plusse selgitades.

Reformierakonna esimehe sõnul on meil see võimalik ja Reformierakond tahab selle teoks teha.

“Me ei soovi ühe käega anda ja teisega võtta. Me tahame jätta inimeste kätte üle miljardi rohkem ja tahame tõestada, et riik saab ka ilma selle rahata hakkama, piirates kulusid, mis on paisunud üle meie ühiskonna taluvusvõime,” märkis Kallas.
Siim Kallas esitas üldkogul ka täiendavaid argumente tulumaksu langetamise toetuseks. “Vaieldamatutele majanduslikele argumentidele lisaks võib öelda, et see on üks vanemaid inimkonna ajaloost teada olevaid tulumaksumäärasid. Nimelt ütleb Joosep Vanas Testamendis, et vaaraole kuulub viiendik, ütles Kallas.

Kallas hoiatas astmelise tulumaksu eest, mis tema sõnul toob kaasa Eesti astmelise allakäigu. “Kordan veelkord oma veendumust, et astmelisele tulumaksule pole mingit majanduslikku põhjendust. See on puhas poliitika, peibutis kadedate häälte võitmiseks,” sõnas Kallas üldkogul.

“Hiljuti esitas Keskerakonna rahandusminister erakonna astmelise tulumaksu kava ja mainis muuhulgas, et seejuures tõusevad paratamatult kaudsed maksud ning et nende projektiga võidavad pooled tulusaajad. Pooled niisiis kaotavad. Ja kaotavad veel kõik tarbijad täiendavalt kaudsete maksude tõusu kaudu,” ütles Kallas.

Siim Kallase sõnul on võrdeline ja madal tulumaks üks osa meie tänasest rahvuslikust identiteedist, üks põhjus tunda rahvuslikku uhkust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt