Kallas: Keskerakonna osalemine tulevases valitsuses on kahtlane

Uudis
|
12.01.2003

Siim Kallas tunnustas praeguse koalitsiooni tegevust, kuid pidas valimiste järgset koostööd Keskerakonnaga võimatuks, kui Keskerakond ei loobu oma astmelise tulumaksu kavast ja ei teata oma toetusest Euroopa Liiduga ühinemisele.

Kallase arvates on praegune koalitsioon olnud tõhus ja pragmaatiline ja hoolimata erakondade erinevustest päris korralikult koos töötanud. Koalitsiooni jätkumise osas on aga Kallase sõnul üleval suured küsimused.

“Kõigepealt muidugi maksupoliitika. Kui aastaks ajaks sai selle probleemi edasi lükata, siis nelja aasta koalitsioon maksupoliitikat vältida ei saa. Me arvame, et Keskerakond saab oma astmelise tulumaksu kavast kindlasti loobuda. Meie jaoks on astmelise tulumaksuga nõustumine võimatu. Me ei saa osaleda valitsuses, mis vaatab minevikku ja toob Eestile halva tuleviku. See on välistatud,” rõhutas Kallas.

“Teine küsimus on Euroopa Liiduga liitumine. Euroopa Liiduga seoses pean märkima, et meie koalitsioonipartner on teinud kummalise avalduse. Tema soov ennast mitte siduda Eesti Euroopa Liitu astumise toetamisega loob uue olukorra. Esiteks kujuneb just tänu sellele seisukohavõtule Euroreferendumi küsimus ka valimiseelse väitluse teemaks. Muidu oleks võib-olla tõesti Euroopa Liidu teemaline väitlus jäänud valimisjärgsesse perioodi,” ütles Reformierakonna esimees Kallas.

“Teiseks – aga kuidas moodustatakse tulevane valitsuskoalitsioon? Kas on võimalik, et tulevane valitsuses osaleja jätab oma seisukohad pool aastat enne rahvaküsitlust lahtiseks?” küsis Kallas.

Siim Kallase sõnul ei saa Reformierakond minna koalitsiooni erakonnaga, kes pole enne koalitsiooni moodustamist selgesti ja ühemõtteliselt toetanud Eesti astumist Euroopa Liitu. “See ei saa jääda lahtiseks. Tulevases valitsuses ei saa olla erakond, kes on Euroopa Liidu vastu,” ütles Kallas.

Siim Kallas kinnitas, et Reformierakond ei sõlmi enne valimisi mitte
mingisuguseid siduvaid kokkuleppeid. “Meie lähtume oma platvormist,” kinnitas Kallas. Kallase sõnul on Reformierakond valmis kaitsma platvormis esitatud seisukohti nii koalitsioonis, kui ka opositsioonis


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt