Kalev Lillo: Harjumaa vajab enam tähelepanu

Uudis
|
18.05.2011

Riigikogu saadikute Harjumaa toetusrühm soovib järgmisel nädalal kohtuda Harju maavanemaga, et maakonna tulevikku arutada.

Saadikurühma esimees Kalev Lillo (Reformierakond) märkis Harju maavanemale Ülle Rajasalule saadetud kutses, et Harjumaa arengupotentsiaal vajab senisest süsteemsemat lähenemist ning maavalitsus ja Riigikogu toetusrühm saavad selle kujunemisele kindlasti kaasa aidata.

Lillo sõnul tahetakse maavanemaga ühe teemana arutada sedagi, kuidas saaksid Harjumaa vallad senisest enam kasutada riiklikke ja Euroopa Liidu ettevõtlustoetusi. „Harjumaal asub pool Eesti tööstusest ja töökohtadest, kuid erinevatest regionaaltoetustest lõviosa suunatakse Eesti kaugematele piirkondadele. Piltlikult öeldes on Harjumaa näol tegu klassi eeskujuliku õpilasega, kes saab koolis hästi hakkama ja kellele õpetajad seetõttu tähelepanu ei pööra, sest nende energia kulub kahemeeste kolmelisteks upitamisele. Tuleks kaaluda, kas nii on ikka õige,” rääkis Kalev Lillo lisadest, et Harjumaa ei vastanda end Eesti teistele piirkondadele, küll aga soovib senisest enam teadvustada oma rolli Eesti majanduse arenguvedurina. „Kui areneb Harjumaa, areneb ka muu Eesti ning siinseid koostöö ja arengumudeleid saab kasutada mujalgi,” märkis Lillo.

Riigikogu Harjumaa toetusrühma esimees juhtis tähelepanu sellelegi, et maakonna omavalitsuste koostöö, mille heaks näiteks on maakonnas ühiselt arendatav jalgrattateede võrgustik, saaks olla senisest sihipärasem ka muudel elualadel. Senisest selgemat määratlemist, olgu siis tegemist valglinnastumise või ühistranspordiga, vajavad samuti Harjumaa suhted Tallinnaga, mida maakond igast küljest ümbritseb.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt