Kaks lisapensionit juba sel aastal

Uudis
|
03.02.2007

Täna alustab Reformierakond telekampaaniat, millega tutvustatakse valijatele üht oma peamist valimislubadust – pensionid kahekordseks nelja aastaga! Kui Reformierakond võidab valimised, saavad pensionärid suuremat pensioni juba selle aasta aprillis.

Pensionide kahekordistamiseks loob võimalused Eesti majandusedu ning tulumaksu langetamise tõttu paranev sotsiaalmaksu laekumine. Et eakad saaksid Eesti edust täielikult osa, muudab Reformierakond pensionide väljamaksmise valemit – kui siiani koguti osa kogunevast rahast reservi, siis nüüd makstakse välja kogu jooksval aastal pensionikassasse kogunev raha – keskmiselt on kasv 2/3 võrra suurem. “Kogunenud reservid on tänaseks nii suured, et saame praeguse majanduskasvu juures lubada kogu iga-aastaselt pensionikassasse koguneva raha pensioniteks välja maksmist,” selgitas Reformierakonna juhatuse liige Keit Pentus.

Pentuse sõnul saab kiiremast pensionitõusust aimu juba sel kevadel: „Kui praeguse pensionide arvutamise valemi järgi kasvaks pension aprillis 10-11%, siis meie ettepanek on, et iga eaka vanaduspension kasvaks kevadel 18% võrra. Ehk täpselt nii palju, kui palju on sotsiaalmaksust pensionikassasse raha laekunud. Igaüks saab oma uue pensioni suuruse teada võttes praeguse summa ning korrutades selle 1,18-ga.”
Pentuse sõnul kasvab keskmine vanaduspension kevadel 3715 kroonini ehk 540 krooni võrra kuus. Aastas teeb see ligikaudu kaks lisapensionit kõigile.

Reformierakonna kampaaniameistri Arto Aasa sõnul on pensionide kahekordistamise lubadust tutvustava reklaami  näol tegemist südamliku klipiga, mis põhineb tõsielul. „Alles mõni nädal tagasi näidati uudistes, kuidas peaminister Andrus Ansip külastas Ida-Virumaal Kiviõlis seenioride kohviklubi. Ja tegelikult pole selles midagi ebatavalist – teleklipp näitabki üht analoogset olukorda,” märkis Aas.

Kampaaniameistri sõnul pole reklaam suunatud ainult eakatele: „Reklaam on suunatud kõigile eestlastele, täpselt nagu Reformierakondki. Ka tänased noored jõuavad kord kogenud ja väärikatena pensioniikka.” Aasa sõnul on teleklipi mõte kokkuvõetav ühe lausega: kui Reformierakonna liberaalne majanduspoliitika jätkub, tõusevad pensionid nelja aastaga kahekordseks.

Reklaami saab esimest korda näha laupäeval kell 19:45 Kanal 2st. Teine võimalus selle nägemiseks avaneb tund aega hiljem samal kanalil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt