Kaja Kallas: valitsus pööraku tähelepanu koroonasegadusele ja Eesti arengupiduritele

Uudis
|
Kaja Kallas
|
25.09.2020

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles täna erakonna volikogul, et valitsus peab lähiajal keskenduma koroonaviiruse kasvava levikuga tegelemisele ja riigi rahanduse kehvale seisule.

Tema sõnul on valitsuse sõnumid äärmiselt segased ja kui sõnumeid ka antakse, siis ise käitutakse neile risti vastupidiselt. „Ühelt poolt soovitab Terviseamet inimestel ära jätta erinevad perekondlikud koosviibimised, kuid samal ajal toimuvad valitsuse liikmete osavõtul rohkearvulised galaõhtusöögid. Vastuolulised juhised ja nende laialdane eiramine on segadusse ajanud koolid, omavalitsused, kultuuriasutused, arstid ja ettevõtjad. Kui valitsus ennast lähiajal kokku ei võta, võib meid tabada koroonakaos,“ rääkis Kallas.

“Kevadel rääkis peaminister palju teisest lainest ja maskikandmisest kui sotsiaalsest normist. Nüüd kui suvi on möödas, ei ole meil mingit selgust, kas maskid on olemas ja millised on kandmissoovitused,” ütles Kallas.

Tema sõnul oli valitsusel terve suvi aega, et koroonaviiruse teiseks laineks ette valmistada ja juhiseid koostada.

“Kodutöö on aga tegemata ja vajalik ettevalmistus null. Reformerakond tegi juba juulis Riigikogus ettepaneku moodustada kiiresti ekspertkomisjon, et analüüsida kevadise koroonapuhangu õppetunde,” ütles Kallas. “Septembris tegime valitsusele ettepaneku töötada välja selged suunised õppetöö korraldamiseks viiruse tingimustes. Loomulikult pole võimuerakonnad kedagi kuulda võtnud ja jätkavad poliitiliste viroloogide mängimist,“ lisas ta.

Teise suure poliitilise teemana tõi Reformerakonna esimees tänasel volikogul välja Eesti majanduse ja riigieelarve nigela olukorra. Kaja Kallase sõnul on valitsus äkktempos laenama asunud, kuid mõistliku arutelu, milleks laenuraha kasutada pidada ei soovita.

“Lühikese ajaga on kokku laenatud ligikaudu 3,3 miljardit eurot, millest osa on läinud ülekulutamise lappimiseks ning teine osas seisab lihtsalt kontol,” sõnas Kallas. Ta lisas, et  enne  järgmise aasta valimisi kuuleme ilmselt soovidest kasvatada laenu toel riigi püsikulusid veelgi, kuid ühtegi tuleviku vaatavat investeerimisplaani valitsusel seni pole.

 “Reformierakond on välja pakkunud, kuidas võiksime järgmise nelja aasta jooksul investeerida neli miljardit eurot tervishoidu, innovatsiooni, e-riiki, kliimapoliitikasse ja Ida-Virumaa arenguks. Meie investeeringute plaaniga kasvaks Eesti majanduse konkurentsivõime, suureneks riigi-ja ettevõtete digivõimekus, lüheneks ravi-ja hooldekodu järjekorrad.  Järgmine nädal peab valitsus tutvustama riigieelarvet ja kindlasti käib Reformerakond oma nägemuse uuesti välja,“ rääkis Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt