Kaja Kallas Reformierakonna volikogul: politsei ja teiste riigi alustalade ründajad õõnestavad Eesti julgeolekut

Uudis
|
12.02.2022

Reformierakonna juht Kaja Kallas andis Pärnus erakonna volikogule ülevaate Eesti julgeolekuolukorrast. “Euroopas viimase 30 aasta kõige suurema julgeolekukriisiga toimetulekuks on ülioluline, et säiliks usaldus Eesti riigiinstitutsioonide vastu,“ ütles peaminister.

“Eesti riigi julgeolek algab meie sisejulgeolekust. Need, kes ründavad politseid, kaitseväge, arste või õpetajaid, aga ka blokeerivad näiteks parlamendi tööd, õõnestavad Eesti riigi alustalasid,” lisas Kallas.

Tema sõnul on valitsus astunud samme Eesti julgeoleku kindlustamiseks suheldes igapäevaselt liitlastega ja seistes NATO ühtsuse eest. Samuti panustab valitsus järgmise nelja aasta jooksul laiapindsesse riigikaitsesse täiendavad 380 miljonit eurot.

“Riik peab olema kriisis kodanikele usaldusväärne partner ja minu hinnangul on meie inimesed praegu väga hästi toime tulnud. Tunnustan meie kaitseväelasi, politseinikke, meditsiinitöötajaid, õpetajaid ja teisi nähtamatuid kangelasi, kelle igapäevane töö viib meid kriisist väljumisele lähemale. Jõud, kes neid kangelasi verbaalselt või lausa füüsiliselt rünnata üritavad, ei tegutse kindlasti Eesti riigi huvides,” ütles Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt