Kaja Kallas: kobareelnõus on vaja välistada kriisi kuritarvitamine

Uudis
|
06.04.2020

Reformierakonna fraktsiooni esimees Kaja Kallas ütles Riigikogus koroonakriisi puudutavate seadusemuudatuste kobareelnõud arutades, et valitsus ei tohiks kuritarvitada kriisi ja proovida selle kattevarjus läbi suruda kriisiga mitte seotud unistusi, samuti ei tohiks ajutiste lahenduste nime all kehtestada alatisi piiranguid.

“Näiteks pole mingit põhjust koondada haridusministri kätte nii suurt võimu koolieksamite otsustamise üle. Kõik saavad aru, et sel aastal eksameid tavapärasel kujul teha ei saa, kuid valitsus ei peaks siin üle pingutama,” märkis Kallas.

Ta lisas, et demokraatias saab kiirustamine ja tavapärasest menetlusest möödaminek olla põhjendatud ainult eriolukorraga, muus osas on vaja tavapärast debatti. “Ei saa nõus olla sellega, et kriminaalmenetluses piiratakse isikute õiglast kohtlemist. Et antakse laialdased õigused isikute delikaatsete isikuandmete töötlemiseks, mis piiravad inimeste privaatsust,” loetles Kallas.

“Ebademokraatlikel ja õigusriigile mittekohastel piirangutel välismaalastele töötamisel ei ole mingit seost eriolukorraga. See on vastuolus Eesti pikaajaliste majanduslike huvidega, kuigi see on ühe valitsuspartei unistus,” lisas ta.

“Me loodame, et koostöö on kahesuunaline ja me näeme koalitsioonisaadikute koostöötahet, et võtta kriisiseadustest välja need seadusemuudatused, mis pole kriisiga kuidagi seotud. Kriisi ei tohi poliitiliselt kuritarvitada ja kasutada selliste seadusemuudatuste kiireks läbisurumiseks, mis on poliitilised soovunelmad, mitte kriisi sisuline lahendamine,” lõpetas Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt