Jüri Jaanson: riigi spordiinvesteeringute vähendamine mõjub negatiivselt rahva liikumisvõimalustele

Uudis
|
28.09.2017

“Eelmise aasta tulemuste põhjal võib väita, et spordipoliitika kurss on positiivne. Kasvanud on nii liikumisharrastajate kui liikumispaikade arv Eestis. Kiiduväärt on ka riigipoolse toetuse kasv spordialaliitudele. Kahjuks tekitab küsimusi ja muret riigipoolsete spordiinvesteeringute vähenemine võrreldes eelmise aastaga, vaatamata riigieelarve paranenud võimalustele,” kommenteeris sotsiaalkomisjoni liige Jüri Jaanson tänast spordipoliitika põhialuste 2030 täitmise ülevaadet.

“On tänuväärne, et alates sellest kooliaastast rakendus noorte huvitegevuse toetamine, samuti ujumise algõpetuse vajaduse teadvustamine. Spordi arengut aitaks veelgi kiirendada spordi riikliku rahastamise reform ja spordikohtunike tasustamise tervikliku lahenduse väljatöötamine,” kiitis Jaanson tehtud tööd.

Reformierakonna fraktsiooni saadik leiab, et järgmise aasta spordipoliitika prioriteet peaks olema olümpiavõitjate toetuse kaasajastamine, mis on tänu inflatsioonile häbiväärselt madalale langenud.

“Eesti riigi poolt veetav teema Euroopa Liidu eesistumisel on seotud treenerite kui spordi võtmeisikute rolliga ühiskonnas nii saavutus- kui harrastusspordi vallas. See on suurepärane võimalus tutvustada meie edulugusid terves Euroopas. Treenerite oskuslikku tegevust noorte inimeste kujunemisel on raske ülehinnata. Samuti on ääretult oluline tagada sportlastele spordijärgse karjääri võimaldamiseks hariduse omandamine tippspordiga tegelemise perioodil,” võttis mitmel Olümpial Eestile kuulsust toonud sportlane oma ettepanekud spordi arendamisel kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt