Jüri Jaanson: olümpiasangarid saavad lõpuks väärilise sotsiaalse garantii ja tunnustuse

Uudis
|
|
16.11.2017

Spordiseaduse muutmise eelnõu, mille peamiseks ja kõige olulisemaks eesmärgiks on olümpiavõitja toetuse sidumine keskmise palgaga kui elukallidusega kaasaskäiva instrumendiga, jõudis Riigikogus kolmandale lugemisele. Kõik kohal olnud Riigikogu liikmed hääletasid üksmeelselt eelnõu poolt. Reformierakonna fraktsiooni saadiku Jüri Jaansoni sõnul saab seaduse jõustumisega 2018. aasta algusest likvideeritud meie tippspordi üks valukohti, saavutatu väärikas tunnustamine.

„Olümpiavõit on meie väikese rahva jaoks alati eriline olnud, milleni jõudmine vallandab üldrahvaliku emotsiooni. Tippsportlase jaoks on olümpiavõit üldjuhul tema karjääri unistuste eesmärk, milleni jõudmiseks luuakse alus juba lapsepõlves ja väljakutse nimel loobutakse alternatiivsest pikemaajalisest karjäärist muus valdkonnas. Olümpiavõit on haruldus, olümpiavõitjaid on Eesti Vabariigi ajaloos kokku olnud vaid kakskümmend üks,“ kommenteeris Jaanson.

„Olümpiavõiduni pole kerge jõuda ja seda ei saavutata põlve otsas nokitsedes. Tase ja konkurents kasvavad, kaasa aitavad teaduse ja tehnika areng. Kui soovime ka edaspidi rõõmu tunda meie suursaavutustest, peame väärtustama tehtut ja panustama sportlaste võimaluste avardamisse. Topeltkarjääri võimaldamine, sotsiaalsete garantiide kindlustamine ja treeningkeskuste kaasajastamine on kindlad teed selleks. Järelkasvu tagab treenerite töö väärtustamine. Ka Paralümpiamängude võitjate hindamine toetuse vääriliseks on heaoluriigi oluline tunnus,“ lisas Jaanson.

„Kaksteist aastat tagasi Riigikogus vastu võetud Spordiseadusega kehtestati olümpiavõitjatele ja Paralümpiamängude võitjatele 650 eurone ehk 2005. aasta pooleteise keskmise palga suurune toetus kümme aastat enne pensioniikka jõudmist. Paraku on elukallidus aasta-aastalt tõusuteed liikunud, kuid toetuse suurus püsinud muutmatuna. Loomulikult tuleb edaspidigi arutleda toetuse piisavuse ja muude tingimuste üle, ent elukalliduse tõusuga peab toetuse tõus kindlasti kaasas käima,” võttis Jaanson eelnõu muudatused kokku.

„Olen rahul, et kõik kohal olnud Riigikogu liikmed olid meie esitatud seaduseelnõu poolt ja väärtustavad sarnaselt meile olümpiasangareid ja tänu nende võitudele tekkinud emotsioone,“ võttis Jaanson olulise töövõidu kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt