Jüri Jaanson: Lõppev aasta tõi puuetega inimestele olulisi otsuseid

Uudis
|
03.12.2012

Täna on rahvusvaheline puuetega inimeste päev. Riigikogu liige Jüri Jaanson märgib sellega seoses, et tänavune aasta tõi endaga mitmeid otsuseid, mis peaksid puuetega inimeste elule kindlustunnet lisama.

„Tähtsaim on, et riigikogu ratifitseeris kevadel Puuetega Inimeste Õiguste Rahvusvahelise Konventsiooni. See tähendab kõigile, kel probleeme, isegi täna veel ületamatuid probleeme avalikus ruumis toimetulekul, usku, et meie ühiskond võtab selge kursi maailma parandamiseks ka nende jaoks. See omakorda on erivajadustega inimestele eneseväärikuse ja lootuse küsimus,” ütles sotsiaalkomisjoni kuuluv parlamendisaadik.

Jüri Jaansoni sõnul aitab heaks kiidetud konventsioon puuetega inimestele luua ühiskonna teiste liikmetega võrdsed võimalused ning leiab, et riigid on kohustatud rakendama ja tutvustama meetmeid, et edendada puuetega inimeste õigusi ja vähendada võimalust nende diskrimineerimiseks.

Riigikogu liige lisas veel, et konventsiooni põhimõtete alusel alustas sotsiaalministeerium laiapõhjaliselt puuetega inimeste õiguste kaitse strateegia väljatöötamist Eestis, mis saab aluseks edaspidises töös puuetega inimeste õiguste, iseseisva toimetuleku ja sotsiaalse kaasatuse võimaluste võrdsustamisele ühiskonnas.

„Tahaksin siinkohal teha üleskutse kõigile erivajadustega inimestele: olge ise aktiivsemad, kasutage juba olemasolevaid võimalusi endi huvides ja rääkige kaasa ettepanekutega, milliseid võimalusi oleks täiendavalt vaja. Suhtlemine, sotsiaalne aktiivsus ja sportimine mõjuvad hästi nii tervisele kui positiivse enesetunde tekkimisele,“ rääkis Jaanson.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt