Jürgen Ligi: valitsus peab 2018. aastaks esitama uue riigieelarve

Uudis
|
15.11.2017

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul on Riigikogu ainuvõimalik vastus valitsuse eelarvepoliitikale kulukärped, kuid vastutustundlik valitsus teeks selle ise põhjalikult ümber.

“Kõik eelarveekspertiisid on kinnitanud opositsiooni kriitikat, et riik elab üle jõu ajal, mil tuleks säästa. Kulutades ära halvemate aegade tarbeks kogutud riskireserve, kahjustab valitsus ka majanduse kasvupotentsiaali, teravdab tööjõupuudust ja kiirendab hinnatõuse,“ lisas Ligi.

„RE fraktsiooni kärpeettepanekute maht on 65 miljonit eurot, mis tähendaks valitsuse hinnangu järgi struktuursesse tasakaalu jõudmist. Kuid kuna Euroopa Komisjoni hinnangul on puudujääk tervelt kuus korda suurem ja euroraha väheneb järsult juba paari aasta pärast, peaks valitsus üle vaatama kogu eelarve ning hakkama säästma,“ sõnas Ligi.

„Meie muudatusettepanekud näitavad ette vaid vajaliku suuna, milleks on valitsemiskulude ja mittetootlike investeeringute vähendamine. Samuti ei saa riik olematu rahaga võtta kohustust pakkuda kõigile tasuta bussisõitu, iseäranis kõrvuti rongipileti hinna tõstmisega. Ettepanek sisaldab ka fraktsioonidele pakutud katuserahast loobumist, milleks näitame ka ise eeskuju,“ võttis Ligi ettepanekud kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt