Jürgen Ligi kutsus omavalitsusjuhte kokkuhoiule

Uudis
|
05.11.2011

Reformierakonna omavalitsuskogu kohtus eile rahandusminister Jürgen Ligiga. Teemaks oli 2012. aasta riigieelarve ja omavalitsuste rahastamine eelarvest.

„Eesti rahandus on teiste Euroopa riikidega võrreldes heas seisus. Laenukoormus on madal, investeeringute maht aastal 2012 saab olema 7,3 % SKPst, mis Euroopa riikide seas erakordselt hea. See on seotud heitmekvoodimüügi ja välisvahendite hea kulutamisega, aitab hoida töökohti ja toetab majanduskasvu,“ selgitas Ligi.

„Eelarve jääb järgmisel aastal defitsiiti. Seetõttu vajame vastutustundlikku majandamist nii riigis kui omavalitsustes,“ lausus rahandusminister. Ligi juhtis tähelepanu faktile, et omavalitsuste rahaline olukord on viimase kümnendiga oluliselt paranenud. See trend jätkub ka järgmisel aastal. Nii kasvab kohalike teede rahastamine 40%.

Reformierakonna omavalitsuskogu valis eile esimeheks Riigikogu liikme Kalev Lillo. Omavalitsusjuhi kogemusega Lillo oli pikka aega Reformierakonna piirkondade arendusdivisjoni juht ja on alates kevadest parlamendisaadik.

„Loodan parandada sidusust erakonna omavalitsusjuhtide ning riigi, see on Riigikogu ja valitsuse vahel. Kindlasti tahan seista selle eest, et Euroopa Liidu järgmisel eelarveperioodil loodaks meede kohalike omavalitsuste hallatavate teede ja sildade korrashoiuks. Nõukogude ajal rajatud sillad hakkavad tasapisi eluohtlikuks muutuma,“ lausus Lillo.

Reformierakonna omavalitsuskogu ühendab erakonda kuuluvaid kohalike volikogude esimehi, vallavanemaid ja linnapäid. Reformierakond on kohalikes omavalitsustes kõige enam valitsusvastutust kandev erakond, juhtides 83 omavalitsust üle Eesti.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt