Jürgen Ligi: Helmede loodud fantaasiamaailm elab edasi

Arvamus
|
Jürgen Ligi
|
13.06.2024

Kindlasti on tulevaste koalitsioonide puhul Isamaa suhtes palju rohkem kõhklusi, kui ka EKRE nimed sealt vastu vaatavad, kirjutab Jürgen Ligi (Ref).

EKRE valija on praegu küllap pisut segaduses, aga EKRE lõpp see ei ole. Organisatsioon ja fraktsioon said kõvasti räsida, aga Helmede loodud fantaasiamaailm on alles. Ja nende valijat huvitab reaalmaailm ainult sedavõrd, et sellele vastanduda ja seda kiruda.

Nii et nõudlus EKRE järele jääb, number ainult on lahtine. Lahkunute hulgas ei ole paraku nii võimekaid fantasööre ja kõige kirumise õpetajaid kui Helmed, mistõttu neil oleks väga keeruline oma organisatsiooni samale pinnale luua.

Isamaa, õigemini Res Publica pärast Isamaa allaneelamist, näib kannatavat kõike, nii inimeste kui seisukohtade revideerimise poolest. Seepärast oletan, et lahkujad küllap koputavad sinna uksele. Seda irooniat, et kunagist Isamaad kugistavad järjest edasi ajaloolised vaenlased, olgu Res Publica, KE ja nüüd võib-olla ka Rahvaliit, Isamaa valija ei näi märkavat.

Aga kindlasti on tulevaste koalitsioonide puhul Isamaa suhtes palju rohkem kõhklusi, kui ka EKRE nimed sealt vastu vaatavad.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt