Järvamaa reformierakondlased mures Järvamaa haigla pärast

Uudis
|
16.08.2007

Järvamaa reformierakondlased kohtusid sotsiaalminister Maret Maripuuga Paide kohvikus Bonatal. Tähtsaimaks teemaks oli Järvamaa Haigla tulevik.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv arvas, et Järvamaa plaan ehitada uus haiglakompleks on igati realistlik: „Järvamaa vajab ühte ilusat väikest haiglat. Meie töötajad on väga tublid, kuid töötingimused ja patsientide teenindamise võimalused ei ole kahjuks piisavalt head”.

Sotsiaalminister Maret Maripuu kiitis haigla peaarsti Andres Müürsepa tubli tööd. Ta on vaatamata tagasihoidlikele võimalustele hoidnud haigla nii heas korras, et siia tahavad tulla ka teiste maakondade inimesed. Maripuu tutvustas Eesti tervishoiu hetkeseisu, investeerimisvajadusi ja riigi rahalisi võimalusi: „Eestis on 19 haiglat. Arengukava järgi on nende investeerimisvajadused kokku 11 miljardit, Euroopa fondidest on meile tulemas aga 2,3 miljardit. Sestap seisame probleemi ees, kuidas teha piiratud ressursside jagamisel parimad otsused.”

Minister tegi ettepaneku jagada haigla ehitus etappideks, nii nagu seda on teinud Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Nii oleks lihtsam saada investeeringuteks vajalikku raha.

Maripuu tegi erakonnakaaslastele ülevaate ringsõidust maakonnas. Minister kiitis inimesi, kellega ta erinevates hoolekandeasutustes kokku puutus. Ta avaldas tunnustust nende südamega töö eest. “Maakonna kuldvara on teie inimesed. On suur rõõm kohtuda inimestega, kes on oma tööle pühendunud ning tihtilugu keerulisteski tingimustes teevad suurepärast tööd,” ütles Maripuu.

Sotsiaalminister Maret Maripuu ja ministeeriumi kantsler Riho Tapfer tegid 15ndal augustil ringsõidu Järvamaal. Külastati Koeru hooldekodu, Koeru valla Perelastekodu, Järvamaa Lasteabikeskust, Järvamaa Haiglat, MTÜ Süda-Eesti Sotsiaalkeskust ja Türi Toimetulekukooli. Külaskäikudel osalesid Järva maavanem Üllar Vahtramäe ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt