Integratsioonile 83 miljonit krooni

Uudis
|
06.05.2004

Neljapäeval, 6 mail toimus rahvastikuministri büroos Mitteeestlaste Integratsiooni Sihtasutuse (MEIS) nõukogu koosolek, kus kinnitati 2004. aastal integratsioonile eraldatud rahade jaotus ning 2005. aasta eelarve projekt. Võrreldes eelmise aastaga finantseeritakse integratsiooni tänavu üle 23 miljoni krooni enam.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kinnitas, et Eesti riik jätkab ka järgnevatel aastatel eelkõige nende tegevuste toetamist, mis aitavad kaasa Eestis elavate erinevatest rahvustest inimeste kohandumisele siinse keele, kultuuri ja ajalooga. “Samas aitame kindlasti kaasa ka rahvusvähemuste keelelise ja kultuurilise identiteedi püsimisele,” ütles Rummo.

Nõukogu määras toetusi kokku 16 rahvuskultuuriseltside ja integratsioonile pühendatud telesaadete projektidele, kokku miljoni krooni ulatuses. Telesaadest said toetusi noortesaade “Vaata mind”, “Eestimaa vene muuseum: aastaajad” ning “Loomakliinik”.

Vabaduse teekond
MEIS-i nõukogu koosolekul võeti kokku esmakordselt korraldatud konkursi “Vabaduse teekond” tulemused, mille eesmärgiks on pakkuda kooliõpilastele võimalust külastada Eesti riikluse sünni ja vabadusvõitlusega seotud paiku Eestis ja Lätis.

“Ekskursioon aitab kinnistada koolis ajalootundides õpitut, laiendab teadmisi ning muudab Eesti riikluse sünni õpilastele arusaadavamaks,” ütles MEIS-I juhataja Mati Luik: “Eriti oluline on see vene õppekeelega koolide õpilaste jaoks, kelle teadmised Eesti riikluse sünnist on kohati kujunenud nõukogudeaegsete õpikute põhjal.”

Nõukogu koosolekul tutvustas Marina Kuzmina Ida-Viru maakonna õpilaste hulgas läbiviidud küsitluse tulemusi, millest selgub, et pea 28 % Ida-Virumaa noortest, kelle emakeel on vene keel, käivad oma maakonnast väljas harvem kui kord poole aasta jooksul ja 21 % harvem kui kord aastas või veelgi vähem.

“Vabaduse teekond” raames antakse rahaline toetus 15-le projektile kogusummas ca 500 000 krooni, mille tulemusel saab vabadusvõitlusega seotud paiku külastada üle 1100 noore.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt