In memoriam Johannes Kert

Kategoriseerimata
|
05.03.2021

Sügava kurbusega peame tõdema, et meie seast on lahkunud endine kaitseväe juhataja ja Riigikogu liige Johannes Kert. 

Johannes Kert oli Riigikogu liige alates 2015. aastast, kuuludes riigikaitsekomisjoni. Kert valiti parlamenti Mustamäe ja Nõmme valimisringkonnast ning ta kuulus ka Reformierakonna Mustamäe piirkonna juhatusse. 

Varasemalt oli ta  Kaitseväe juhataja aastail 1996-2000. Ajavahemikus 2001-2002 teenis ta Eesti maaväe ülemana ning oli 2002-2008 Eesti sõjaline esindaja NATO ja Euroopa Liidu juures. 

Toompea lossi fuajees on Johannes Kerdile avatud kaastunderaamat. 

Reformierakonna juhi Kaja Kallase järelhüüe:

Meeletult kurb, et Johannes Kert on meie hulgast ootamatult lahkunud. Head inimesed võetakse liiga vara. Johannes oli väga töökas, avatud uutele ideedele (nt ajas ta vesinikustrateegia teemat), hea huumorimeelega, äärmiselt lugupidav ja viisakas, täpne, soe ning toetav kolleeg. Väga kahju. Sügav kaastunne lähedastele.

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juhi Mart Võrklaeva järelhüüe:

Mul on ääretult kurb öelda, et meie hulgast on lahkunud meie hea kaasteeline, kindral ja Riigikogu liige Johannes Kert. Johannese panus Eesti iseseisva kaitsevõime ülesehitamisel ja tugevdamisel Kaitseliidu ülema ja Kaitseväe juhina ning hiljem parlamendi liikmena on olnud hindamatu. Ta oli tõeline riigimees, kes hoidis Eestit väga.

Riigikogus tegeles Johannes samuti riigikaitsega, oli tugev Ukraina iseseisvuse toetaja ning aktiivne vesinikutehnoloogia toetaja. Suhtluses fraktsioonikaaslastega oli Johannes alati vahetu ja heatujuline ning seetõttu on eriti nukker, et ta enam meie koosolekutele ja kokkusaamistele ei saa tulla. 

Avaldan kaastunnet Johannese lähedastele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt