Imre Sooäär: Eesti turismisektorit tuleb rohkem väärtustada

Uudis
|
17.10.2013

Eile parlamendis toimunud Eesti riikliku turismiarengukava 2014-2020 arutelul rõhutas Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige ning turismi ja kohaliku toidu toetusgrupi juht Imre Sooäär, et turism on üks olulistest Eesti elu edendamise ja maaelu mitmekesistamise mootoritest. Turism aitab luua uusi töökohti ning toob maale uusi ettevõtteid, teenuseid ja noori inimesi.

„Turismi positiivne mõju Eesti arengule on väljaspool kahtlust. Olen veendunud, et kui kõik Eesti hotellid, Tallinna reisisadam ja lennujaam sulgeda, kukuks meie majandus kolinal,’’ lausus parlamendisaadik. Imre Sooääre arvates ei ole kuidagi põhjendatud, et järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil kavandatakse maaelu mitmekesistamise meetme vähendamist peaaegu poole võrra.

Turismivaldkonda teenindavad avalikud rajatised – matkarajad, puhkekohad, pargid. Turismi tulust elatuvad kohvikud, kauplused, turismitalud, SPA’d, muuseumid ja külastuskeskused. Kõik need lisavad väärtuslikke teenuseid ka kohalike elanike jaoks ja loovad kvaliteetsema elukeskkonna.

Sooäär nendib, et uus arengukava on töö käigus järjest paremaks ja konkreetsemaks muutunud. „Arvesse on võetud palju ettepanekuid, mis on tulnud sotsiaalpartneritelt ja riigikogus peetud mõttekodadest. Turismisektori esindajate kinnitusel peegeldab arengukava lõppversioon tunduvalt paremini sektori huvisid ja vajadusi,’’ lisas Sooäär.

Imre Sooäär tunnustas EAS’i väärt algatuse eest, kus selle asemel, et kleepida Londoni metroo täis kleepse “Welcome to Estonia”, seoti Eesti nimi Briti ja maailma suurima popstaariga, mis viib meid sadade miljonite kontaktideni kogu maailmas. Traditsioonilised mudelid, nagu messidele suurte summade kulutamine on oma aja ära elanud ning tuleb leida uusi  innovaatilisi lahendusi Eesti tutvustamiseks.

Väikesel riigil on alati piiratud rahalised vahendid, et ennast maailmale tutvustada, just seetõttu tuleb neid vahendeid nutikalt kasutada. Järgmise eelarveperioodi põhirõhk peaks olema innovatsioonil turismimajanduses, et paremini väärtustada kõike Eestis omapärast ja vaatamisväärset ja seda atraktiivselt maailmale pakkuda.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt