Holsmer: Tallinna meedianõukoda on illusioon

Uudis
|
08.06.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on loodav Tallinna meedianõukoda illusioon, mis kunagi keskerakondliku linnameedia sisu tegelikult tasakaalustama ei hakka.

„Reformierakonna ettepanekud meedianõukogusse esindaja esitamise asemel on endiselt lõpetada Tallinna TV projekt, vähendada linna avalike suhete eelarvet kaks korda ning sulgeda linnaosalehed,” ütles Holsmer. Ta lisas, et siiani on Keskerakonna ja sotside fraktsiooni saadikud Reformierakonna ettepanekute vastu hääletanud.

Remo Holsmer saatis täna linnapea Edgar Savisaarele kirja, milles teatab, et Reformierakonna fraktsioon ei nimeta oma esindajat loodavasse meedianõukokku. Meedianõukogu põhimääruse kohaselt toimuksid meedianõukogu koosolekud kord kvartalis ja meedianõukogu seisukohad oleksid linnavalitsusele soovitusliku iseloomiga. „Tänu sellele ei kujune meedianõukogust efektiivset tööorganit, mis suudaks tasakaalustada maksumaksja raha eest välja antavate väljaannete sisu,” lisas Holsmer.

Holsmeri sõnul on Tallinna linnameedia Keskerakonna võimuloleku ajal muutunud valitsuse vastaseks hääletoruks. „Sisu mõttes ei ole vahet, kas lugeda „Kesknädalat” ja „Pealinna”. Maksumaksja raha eest ei tohiks välja anda vaid ühe erakonna huvisid ja seisukohti kirjeldavaid meediaväljaandeid,” toonitas Holsmer.

„Kui eelnevatel aastatel on kogu Tallinna avalike suhete eelarve kokku olnud suurusjärgus 35 miljonit krooni, siis telekanali käivitamisega sel aastal on vastav eelarvekulu tõusnud ligi 50 miljoni kroonini. See on ebamõistlikult suur summa,” lisas Holsmer.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt