Holsmer: Keskerakond tahab kaotada Tallinna linnaosad

Uudis
|
21.01.2009

Reformierakonna arvates kardab Tallinnas korruptsiooniskandaalidesse mässitud Keskerakond oktoobrikuus toimuvaid valimisi kaotada ning esitab just seetõttu Riigikohtusse kaebuse valimissüsteemi muutmise kohta.

„Valimissüsteemi peensuste üle vaidlemise asemel kutsun üles Keskerakonda rääkima sisust ja ideedest, mida Tallinnas ära teha,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Remo Holsmer. „Märksa olulisem on leida lahendused lasteaiakohtade puudusele või sellele, kuidas rahastada Ülemiste või Haabersti ristmiku ehitust. Niisamuti on suurte kommunaalarvete tõusu taustal taaskord kohane rääkida eelmisest aastast kaks ja pool korda tõusnud maamaksu alandamise vajadusest,” lisas Holsmer.

Holsmeri sõnul tuleb Riigikohtule esitatavast kaebusest välja Keskerakonna plaan kaotada linnaosade põhised valimisringkonnad. Kaebuses seisab, et Tallinna Linnavolikogul puudub võimalus ilma linnaosade piire muutmata tagada Tallinna linnas volikogu valimistel häälte võrdne kaal.

„Ühe, üle-Tallinnalise ringkonna loomisega sülitataks põliste linnaosade nagu Nõmme, Pirita ja Kristiine elanikele, kelle häälte kaalu tahetakse oluliselt vähendada. Kehtiva korra suur eelis ongi see, et kõigi kaheksa linnosa huvi on kindlasti volikogus esindatud,” lausus Holsmer.

„Järgmise sammuna kaotatakse linnaosade piirid, linnaosavalitsuste majad müüakse maha ja kogu juhtmine koondatakse Savisaare kabinetti. Nii jõuamegi sinna, et sotsiaaltoetuse või oma hoovis puu raiumise loa taotlemiseks tuleb Kakumäelt, Hiiult või Piritalt sõita Vabaduse väljakule,” taunis Holsmer.

Ühtlasi viidatakse kaebuses, et valimisseaduse muudatus oli liiga rutakas ja peaks hakkama kehtima ülejärgmisele kooossseisule. „Alles eelmise aasta lõpus kuulsime Savisaare juttu sellest, kuidas seadusemuudatus tuleks jõustada võimalikult kiiresti. Ei mõista, mis nüüd siis järsku juhtus, et seadust ei võiks rakendada juba sellest sügisest,” imestas Holsmer.

Riigikohtule esitatav kaebus on arutlusel tänasel Tallinna linnavalitsuse istungil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt