Holsmer: kahtlased tehingud Tallinna sünonüümiks

Uudis
|
16.09.2008

Äsjast riigikontrolli kriitikat Tallinna linnavalitsuse korteripoliitika aadressil kommenteerides ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer, et kahtlased korteritehingud on juba saanud Tallinna linnavalitsuse sünonüümiks.

“Kahtlased korteritehingud on saanud sünonüümiks ametis oleva Tallinna linnavalitsuse tegemistele. Äsjasest riigikontrolli auditist selgub, et valitud inimesed on Tallinna linna poolt imeodavalt saadud korterid muutnud kasumi teenimise allikaks,” ütles pressiesindaja vahendusel.

“Riigikontrolli auditist selgub, et viimase kahe aasta jooksul Tallinnalt konkursita korteri ostnud inimestest neljandik müüs soetatud eluruumi edasi, teenides seeläbi arvestatavat kasumit. On tähelepanuväärne, et 145-st kõnealusest edasimüüdud korterist 50 leidis uue omaniku vähem kui kolme kuuga. See tuletab meelde lood juhustest, kus korterid on läbi tankistide jõudnud osavate skeemimeistrite kätte. Ei ole ka saladus, et odavkorteri ostjate hulka on „kogemata” sattunud ka rohelist parteipiletit omavad kodanikud,” leiab Holsmer.

“Äsjasest riigikontrolli auditist selgub ka see tõsiasi, et linn on otsustuskorras võõrandanud eluruume muu hulgas ka inimestele, kelle sissetulekud olid piisavad, et lahendada ise oma eluasemeprobleemi. Reformierakond ei ole kunagi toetanud korterite otsustuskorras müüki, millega luuakse uut ebaõiglust. Taoline korterite odavmüük on ebaõiglane kõigi maksumaksjate ning eriti nende inimeste suhtes, kes võtavad pangast mitmekümneks aastaks laenu, et osta endale kodu turuhinnaga,” väidab reformierakondlasest opositsionäär.


“Veel peaks mainima, et pesumasina hinna eest korterite müügiga on linn kaotanud aastatega sadu miljoneid kroone, sest korterite turuhinna ja erastamishinna vahe on mitmekümne kordne. Korterite müügist saamata jäänud tulud maksame me kõik alates sellest aastast aga rõõmsalt linnale kinni läbi maamaksu ja parkimistasude tõusu. Ehk ühelt poolt vähendab linn teadlikult oma tulusid ning teiselt poolt ronib eelarve täitmiseks kõigi meie taskutesse,” jätkab Holsmer.


“Linna kohustus on tagada eluase inimestele, kes on mingil põhjusel seda ise ei suuda teha või seda mingil eluetapil vajavad, olgu nendeks sundüürnikud või lastekodu lapsed. Oleks üllatav kui kultuuripealinnaks pürgiv Tallinn seda ei teeks. Nende inimeste eluasemeprobleemi ajutiseks leevendamiseks peakski linnal olema teatava suurusega munitsipaaleluasemefond. Linna roll peaks olema inimeste aitamine seni kuni oma eluasemeprobleem suudetakse ise lahendada,” ütles Holsmer.

“Reformierakond jagab riigikontrolli seisukohta, et eluruumide otsustuskorras võõrandmisel on oluline põhimõtete selgus, inimeste võrdne kohtlemine ja arusaadavus avalikkuse jaoks.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt