Hiiumaal arutati kliimajulgeoleku üle

Uudis
|
01.05.2024

Sel nädalal jõudis meie kindelolekutuur Hiiumaale, kus Riigikogu liikmed Hanah Lahe, Yoko Alender ja Timo Suslov arutasid kohale tulnutega kliimajulgeoleku üle.

Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Yoko Alender märkis, et suurte rahvusvaheliste investeeringute Eestisse meelitamiseks on vaja kahte asja – kaitstust ehk heidutusefekti ning puhast, odavat ja kindlat kätte saadavat energiat.

„Need on põhivaalad, millega töötame ja siin saab loomulikult teha ära väga palju Euroopa tasandil,“ sõnas Alender.

Samuti Riigikogu keskkonnakomisjoni kuuluv Hanah Lahe tõi välja, et kliimakriisi juures on kõige keerulisem see, et see ei ole silmaga meil nähtav.

„Kliimakriis on nähtav paljudes Lõuna-Euroopa riikides. Räägime näiteks kuumalainetest, üleujutustest, energiasüsteemi vastupidavusest, elurikkuse kaost. Samas Eestis seda ei ole eriti näha,“ rääkis Lahe.

Tema sõnul on kliimamuutus kõike hoomav probleem, mis läbib kõiki valdkondi.

„Me ei tee rohereformi ega kliimaseadust sellepärast, et midagi oleks teha, vaid see puudutab meie enda elukeskkonda ja majanduse konkurentsivõimet. Põlevkivi mõistes, kui me täna niimoodi jätkame, siis me ei ole konkurentsivõimelised enam. Kui tahame Euroopaga kaasas käia, siis suund on ikkagi puhas ja roheline. Me teeme seda oma elukeskkonna heaks,“ lisas Lahe.

Hiiumaal toimunud kindelolekutuuri kohtumist saad järele vaadata siit:


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt