Hanson: ühistegevus aitab eluasemekulusid kokku hoida

Uudis
|
29.09.2011

Riigikogu liikmete moodustatud korteriühistute toetusrühm kohtus eile Eesti Korteriühistute Liidu juhtkonnaga.

„Saabuv talv tõstab taas päevakorda eluasemega seotud kulud, nende kokkuhoiu vajaduse ja võimalused. Energiasääst on üks oluline võimalik kulude kokkuhoiu allikas. Ühistumajade energiatõhususe tõstmisele suunatud riigipoolsete toetusmeetmete kättesaadavus on siin võtmeküsimus,” lausus korteriühistute toetusrühma juhtiv reformierakondlane Margus Hanson. Just seetõttu otsustas toetusrühm selgitada kitsaskohti riigi toetuste taotlemisel energiatõhususe parandamiseks ja kohtuda erinevate osapooltega, et ühiselt lahendusi otsida. Ühe võimalusena pakuti välja bürokraatlike meetmete vähenemise toetuste taotlemisel.

Kuivõrd järgmine aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks ühistegevuse aastaks, siis arutati parlamendisaadikute ja ühistutegelaste kohtumisel põgusalt sedagi, kuidas aastat Eestis tähistada. „Parim võimalus on muidugi ühistegevuse laiendamine ning seeläbi leibkondade eluasemekulude osakaalu vähendamine,” märkis Hanson.

Eestis on kokku 10 000 korteriühistut, mis korraldavad 80 protsendi eestimaalaste eluasemega seonduvat ning moodustavad lõviosa riigi ühistulisest liikumisest.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt