Hanson: renoveerivate korteriühistute põhimure on ehitusjärelvalve

Uudis
|
19.11.2011

Riigikogus korteriühistute toetuseks moodustatud saadikurühma juhtiv Margus Hanson juhib tähelepanu vajadusele toetada maju renoveerivaid korteriühistuid senisest tõhusamalt omanikupoolse ehitusjärelvalve tegemisel.

„Seoses energia kallinemise ning saastekvootide müügist saadud krediidiliinide avanemisega, on elamute renoveerimine hoo sisse saanud. Hoogne ühistumajade energiasäästule suunatud renoveerimine on aga tõstnud päevakorda tõhusa omanikujärelvalve vajalikkuse. Seda, et omanikujärelvalve ehituses on probleem, on kinnitanud ka korteriühistute esimehed,“ rääkis Hanson.

Korteriühistute juhid on parlamendirühma esimehele rääkinud ka sellest, et praegu ei ole harvad juhused, kus omanikujärelevalve teeb „koostööd“ maja renoveeriva ehitajaga. Selle tulemusel ehituskvaliteet kannatab ja korteriomanikest ühistuliikmete raha eest ei saavutata soovitud tulemust. “Riik peab ühistutele siin appi tulema ja tõhustama kontrolli omanikujärelvalve üle. Mõnes riigis, näiteks Norras, on ehitusjärelevalvet peetud ehituse energiatõhususe ja kestlikkuse seisukohalt niivõrd tähtsaks, et seda teenust pakutakse riigi poolt sarnaselt meie keskkonnajärelvalvega,“ lausus korteriühistute toetusrühma juht Hanson.

Margus Hansoni hinnangul võiks mõelda võimalusele luua uuest Euroopa Liidu finantsperspektiivist eraldi meede ehitusjärelvalve toetamiseks. „Järelevalve usaldusväärsuse tõstmine on otseselt seotud eurotoetuste efektiivse kasutamisega,“ ütles  Hanson, kes lisaks parlamendiliikmete loodud korteriühistute toetusrühma  esimehe ametile on ka säästva energiakasutuse toetusrühma liige.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt