Hanno Pevkur: Wismari Haigla Nõmmele ei sobi

Uudis
|
15.11.2007

Nõmme Halduskogu arutas täna oma istungil Wismari haigla võimalikku kolimist Nõmmele. Kuna Wismari haigla on omandanud Ilmarise tn 3 kinnistu, mis on täna juba sotsiaalmaa, ei pea haigla sinna detailplaneeringut tegema ja piisab vaid ümberehitusprojektist. See aga tähendab seda, et projekti peab kooskõlastama vaid linnaosavalitsus ja linnavalitsus.

Nõmme Halduskogu liikme, riigikogulase Hanno Pevkuri sõnul on selline inimeste arvamusest mööda hiilimine väga vale ja ohtlik tee. „Tegemist on sealkandis elavate nõmmelaste jaoks üliolulise teemaga, mida tõestavad kasvõi tänaseks kogutud ligi 1000 kolimise vastast allkirja. Sellise otsuse tegemine ainult ametnike poolt elanike arvamust arvestamata on äärmiselt taunimisväärne. Ei saa ju unustada, et alles mõni aeg tagasi mindi nii elanikest kui Halduskogust mööda palju kirgi tekitanud Männiku tee renoveerimisega”, lisas Pevkur.

Wismari haigla hoone kuulub Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule, kes pani hoone müüki ega kavatse tuleva aasta lõpuni kehtivat rendilepingut enam pikendada. Samas usub Pevkur, et asjaga tõsiselt tegeledes oleks haiglal siiski võimalik jätkata oma tööd tänastes ruumides Wismari tänaval.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt