Hanno Pevkur: tugev Eesti on meie kõigi ühine vastutus

Uudis
|
11.06.2017

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul seisneb Eesti riigi tugevus ja edukus valikutes, kas me oleme tuleviku või mineviku, avatuse või suletuse, aususe või valelikkuse, võrdsete võimaluste või osade ühiskonnagruppide isoleerimise poolt. 

“Meie ühine vastutus on hoida Eestit õigel teel ja ehitada tugevat Eestit. Tugev Eesti tagab kindluse, et igaühel, kes oskab ja tahab, on vabadus õnnestumiseks ja võimalus saada paremaks oma kodus, oma kodumaal,” rääkis Pevkur pühapäeval Tartus toimunud Reformierakonna Üldkogul. 

Pevkur tõdes, et samal ajal kui valitsus lammutab Eesti DNAks peetud lihtsat maksusüsteemi ja tasakaalus eelarvet ning õõnestab e-lahenduste usaldusväärust, seisavad riigi ees mitu tõsist probleemi ja väljakutset. 

„Kuidas aidata kaasa rahvastiku kasvule, kuidas tagada ettevõtjatele lihtne ja selge majanduskeskkond, milline on meie valik töökäte puuduse leevendamiseks ja kuidas kaotada eesti ja vene paralleelühiskonnad. Samuti peame leidma vastuse küsimusele, kuidas hoida eestlasi eestlastena ka kodust kaugemal, kuidas tagada Eesti julgeolek aegade lõpuni ja veel palju muud,” ütles Reformierakonna esimees.

“Eestist on ikka mindud, aga ka tagasi tuldud. Ei ole normaalne, et riigina paneme sünnijärgse eestlase valiku ette, kus Eesti passi saamiseks peab ta loobuma näiteks USA või Rootsi kodakondsusest. Kodakondsusseadus just sellist valikut tegema aga sunnib. See on lubamatu ja aastaid kehtinud viga tuleb parandada,” lausus Pevkur.

Samuti peab Pevkur oluliseks keelebarjääri kõrvaldamist, mis hoiab siin elavaid muukeelseid inimesi Eesti elust ja tööturust ning eduvõimalustest eemal. “Väikese riigina ei saa me sellest tulenevaid sotsiaalseid probleeme endale lubada. Eesti keele õpe igas lasteaias koos selleks vajaliku piisava hulga õpetajate koolitamisega on üks konkreetne lahendus,” märkis Pevkur.

“Meilt oodatakse lahendust ka tööturu probleemidele. Üleeile sai uudistest lugeda, et sel aastal enam keegi Eestisse tulla ei saa, kuna sisserände piirarv on täis. Reformierakonna ülesanne on seista ettevõtluse heakäekäigu eest ning kui sisserände piirarv takistab ettevõtlusearengut, tuleb see kaotada ning kehtestada vajalikud kriteeriumid, millele peab vastama töötaja, kes siia tööle tuleb,” sõnas Pevkur.

“Me peame pakkuma julgeid ideid, mis viivad Eestit tulevikku, mitte minevikku ja muudavad meid riigina tugevamaks. Käisin mõni aeg tagasi välja idee, et Eestis võiks olla praegusega võrreldes poole vähem õigusakte. Nimetagu selle idee oponendid mind idealistiks, ent suuri eesmärke seadmata edu ei saavuta. Laseme ettevõtlusel vabalt lennata, selmet suruda kõike bürokraatlikusse õigusruumi. Vaid piirangutevabas ettevõtluskeskkonnas tekib maailma muutev innovatsioon,” ütles Pevkur.

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri kõne erakonna Üldkogul Tartus 11. juunil on täispikkuses leitav siit: https://www.reform.ee/uudised/reformierakonna-esimehe-hanno-pevkuri-kone-uldkogul-11-juunil


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt