Hanno Pevkur: Nõmme ja Pirita identiteedi kaitsmine Tallinna volikogus peab olema tagatud

Uudis
|
18.11.2008

Täna Riigikogus hääletamisel olnud õiguskantsleri ettepanek valimisseaduste muutmiseks seoses Tallinna valimiskorraga sai vastuhääle riigikogu liikmelt Hanno Pevkurilt, kes ei nõustu õiguskantsleri põhjendustega põhiseaduse vastuolust Tallinna volikogu valimistel.

Pevkuri sõnul on Tallinn ajalooliselt olnud erinevate identiteediga linnaosadest koosnev. ”Eriti puudutab see näiteks Nõmmet. Olukorras, kus Nõmme oli omaette linn ning väe ja võimuga Tallinna külge liideti, ei saa ma nõustuda sellega, et linnaosade identiteeti ei peaks kaitsma,” lausus Pevkur.

Nimelt väitis õiguskantsler täna Riigikogus esinedes, et kohalik identiteet ei ole väärtus, mida valimistel põhiseaduslikult peab kaitsma.

Lisaks selgitas Pevkur, et kuigi õiguskantsleri argumendid on kaalukad, ei peaks seadusandja laskma ennast pimestada ühest lähenemisest ja unustada sealjuures ära teised argumendid. „Kui arutelude käigus siiski peetakse vajalikuks valimisseadusi muuta, ei saa selle muutmise
käigus jätta kaitseta kohalikku identiteeti,” lisas Pevkur.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt