Hanno Pevkur ID-kaardi turvalisusest: see tuleb kiiresti lahendada

Uudis
|
05.09.2017

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles, et ID-kaardi turvalisuse küsimuse lahendamine peab olema päevapoliitikast üle ning kutsus kõiki poliitilisi jõude koostööle, et Eesti e-riigi maine ei kannataks.

“Kui küsimus on e-teenuste usaldusväärsuses ja Eesti riigi maines, siis see ei ole koht poliitilisteks punktivõttudeks,” ütles Pevkur. “E-teenuste puhul on usaldusväärsus kõige alus, seetõttu peab olema turvalisus alati esikohal,” lisas Pevkur. 

Pevkuri sõnul tuleb iga sellist ohusignaali võtta kui väärtuslikku materjali, mis aitab e-teenused veelgi turvalisemaks muuta. “Õnneks on praegu tegemist teoreetilise riskiga, mis ei ole teadaolevalt praktikas realiseerunud. Seda enam on selle ohu kiire lahendamine ülimalt oluline,” märkis Hanno Pevkur. 

Kindlasti ei tohiks Pevkuri hinnangul praegu ehmuda ning minna tagasi paberi juurde. “Eesti on endiselt tugev e-riik ja meil tuleb sellest teha endale korralik õppetund. Igasugune e-teenustest loobumine oleks tagasiminek ja samm minevikku,” lausus Pevkur.

Reformierakond toetab kohalikel valimistel e-hääletamise kasutamist. “Vähim, mida me valimiste kontekstis peame inimestele tagama, on valikuvõimalus e-hääletada,” ütles Pevkur. Samuti tuleks tema sõnul järgida ekspertide soovitusi ning kõik võiksid üha enam kasutada e-teenuste puhul mobiil-ID lahendust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt