Euroopa liberaalide president õnnitles Ansipit

Uudis
|
15.04.2005

Euroopa Liberaaldemokraatlik Reformierakond (ELDR) avaldas heameelt liberaaldemokraatliku valitsuse sünni üle Eestis ja erakond õnnitles Eesti uut peaministrit Andrus Ansipit.

ELDR president Werner Hoyer ütles et Eesti on kiiresti arenev riik, mis on astunud 21. sajandisse dünaamiliselt ja tugeva majanduskasvuga. Uue, Andrus Ansipi juhitud liberaalse valitsusega on Eesti tulevikuväljavaated lootustandvad. Soovin Euroopa liberaaldemokraatide nimel Andrus Ansipile palju edu,” ütles Hoyer.

Andrus Ansip, keemiaharidusega endine majandusminister, juhib Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu koalitsiooni. Ansipi juhitav Reformierakond, mille eelmine esimees on Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, liitus ELDR-ga 1995. aasta detsembris. Keskerakond on ELDR liige maist 2004.

Jätkuvalt laienevad Euroopa liberaalid omavad tänaseks peaministri kohta kuues Euroopa riigis: Anders Fogh Rasmussen Taanis, Calin Popescu-Tariceanu Rumeenias, Simeon Saxe Goburg Gotha Bulgaarias, Matti Vanhanen Soomes ja Guy Verhofstadt Belgias. Liberaaldemokraadid on valitsuses ka Horvaatias, Ungaris, Iirimaal, Leedus, Norras, Slovakkias, Shveitsis ja Hollandis.

Lisainformatsioon
Myriam Cornillet : +32 2 237 01 43, + 32 48599 40 56

Triinu Rajasalu
50 46 090
triinuatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt