Erkki Keldo kohtumisel presidendiga: riigikogu peab saama töötada

Uudis
|
06.12.2023

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Erkki Keldo märkis tänasel kohtumisel Vabariigi President Alar Karisega, et olenemata sellest, kes on koalitsioonis või opositsioonis, peab parlament saama tööd teha.

„Meie oleme alati soovinud pidada riigikogus sisulist arutelu. Samal ajal kui opositsioon on tegelenud alates kevadest sisutühja venitamisega,“ ütles Keldo.

Tema sõnul ei saa riik niimoodi toimida, et valimistulemuses pettunud erakonnad seiskavad oma tahtmise saavutamiseks kogu parlamendi töö.

„Riigikogu töö kõikehõlmav takistamine nõrgestab demokraatiat ja inimeste usku meie riigi toimimisse. Pikemas vaates on kaalul, kuidas meie põhiseaduslikud institutsioonid saavad täita oma ülesandeid,“ rääkis Keldo.

Reformierakonna fraktsiooni esimees tõi välja, et opositsiooni veiderdamise tõttu seisab ka mitu Ukraina aitamiseks vajalikku algatust, teiste seas rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muudatus, mille eesmärk on panna Venemaa Ukrainale tekitatud kahjude eest ka varaliselt vastutama, võimaldades kasutada sanktsioneeritud isikute Eestis külmutatud varasid Ukraina sõjakahjude hüvitamiseks.

„Kui varem kehtis kirjutamata reegel, et välis- ja julgeolekupoliitikat ei segata sisepoliitilisse võitlusesse, siis nüüdseks on EKRE seda põhimõtet korduvalt rikkunud. Lisaks Ukraina aitamise takistamisele tahtsid nad lükata tagasi eelnõud, mis puudutasid Eesti kaitseväelaste osalemist rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel,“ rääkis Keldo.

„Samuti ootab juba mitmendat nädalat esimest lugemist taastuvenergia kasutuselevõtu kiirendamist puudutav eelnõu,“ lisas ta.

„Selgitasin riigipeale, et nii kaua kui opositsioon jätkab parlamendi tasalülitamist, ei ole valitsusel eelnõude vastuvõtmiseks teist võimalus, kui kasutada põhiseaduses ettenähtud võimalust siduda need usaldusküsimusega. Meie oleme alati olnud valmis arutama kompromisse, et parlament saaks töötada. Kõige parem viis ummikseisu lahendamiseks oleks muidugi, kui kõik teeksid sammu tagasi, näitaksid riigimehelikkust ning opositsioon loobuks riigikogu töö takistamisest,” sõnas Keldo.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt