Endised siseministrid: Sisekaitseakadeemia üleviimist Narva ei saa toetada

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
14.02.2017

Viis endist Eesti Vabariigi siseministrit leiavad, et Sisekaitseakadeemia viimine Tallinnast Narva pole põhjendatud.

„Keskerakonna, IRL-i ja SDE koalitsioonileppes on lubatud viia Sisekaitseakadeemia Narva. Kui see otsus peaks langema, võib see tähendada sisuliselt Sisekaitseakadeemia lõppu praegusel kujul. Argumente on palju – alates õppejõudude lahkumisest lõpetades kõrgharidus- ja magistriõppe võimaliku kadumisega,” ütlevad endised siseministrid.

„Veelgi lihtsamalt öeldes, kui tänasel võimuliidul on 20-30 miljonit eurot vaba raha „betooni panemiseks“, siis tasub see investeerida Ida-Virumaa elukeskkonna parandamiseks ja ehitada ujula, lasteaiad või muud kohalikele inimestele vajalikku,” märgivad siseministrid.

Endised siseministrid toetavad senise kava jätkumist, mille järgi keskenduks siseministeerium Narva praktikakeskuse arendamisele ja Tallinnas Kase tänaval asuva akadeemia peamaja ning Pärnumaal Paikusel asuva politsei- ja piirivalvekolledži hoonete renoveerimisele.

Märt Rask (1995-1996)
Ain Seppik (2002-2003)
Toomas Varek (2003)
Kalle Laanet (2005-2007)
Hanno Pevkur (2014-2016)


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt