Eesti ja Hiina parlamentide majanduskomisjonid kaaluvad ühiste videokonverentside korraldamist

Uudis
|
09.09.2010

Riigikogu delegatsiooni kohtumisel Hiina parlamendi majanduskomisjoni esimehe Shi Xiushi‘ga tegi Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ettepaneku kahe komisjoni tihedamaks koostööks ühiste videokonverentside vormis.

Tutvustades Eesti edusamme ja võimalusi IT- valdkonnas tegi Klaas ettepaneku edaspidi tihedamaks suhtlemiseks kasutades ära infotehnoloogia võimalusi. “Nii Eestis kui Hiinas on IT-valdkond kõrgelt arenenud, mis loob võimaluse tihedamaks suhtlemiseks.”

Urmas Klaasi sõnul loob kahe riigi parlamentide tihe kontakt eelduse ka tulemuslikuks majandusealaseks koostööks. Hiina on Klaasi sõnul huvitatud investeeringutest Euroopa Liidu maadesse, sealhulgas Eestisse.

Shi Xiushi tõstis Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse ja majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi juhitud Eesti parlamendi delegatsiooniga kohtumisel esile Eesti korras rahandust ning võimalusi, mida eurole üleminek loob välisinvestorite jaoks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt