Eerik-Niiles Kross: Eesti konkurentsivõime elavdamise initsiatiivid on hääbunud

Uudis
|
Eerik-Niiles Kross
|
18.09.2017

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni saadikud küsivad tänasel istungil peaminister Jüri Rataselt Eesti välismajanduspoliitika kursi kohta ning soovivad selgitusi. Arupärimise eestvedaja Eerik-Niiles Krossi sõnul soovitakse teada, miks on mitmed eelmise valitsuse poolt algatatud Eesti majanduse elavdamisele ja ekspordivõimekuse kasvule suunatud initsiatiivid hääbunud või hoopis lõpetatud.

„16. juulil 2015 kiitis Vabariigi Valitsus heaks Välisministeeriumi ettepaneku luua nn. Eesti võrgustik, mille eesmärgiks oli ekspordi hoogustamine ja investeeringute toomine Eestisse. Sama aasta 10. detsembril kiitis valitsus heaks Team Estonia loomise, et senisest enam toetada Eesti ettevõtete uutele turgudele sisenemist,“ sõnas Reformierakonna fraktsiooni liige Eerik-Niiles Kross.

Väliskomisjoni liikme sõnul on Ratase valitsus selle kõrvale heitnud. „Koalitsioonileppes Team Estonia ideed pole, Eesti võrgustikku ei arendata ja eelmise valitsuse loodud majanduskasvu töörühm, mida juhtis Erkki Raasuke, saadeti laiali,“ võttis Riigikogu liige kokku praeguse valitsuse tehtud töö.

„Kevadel Riigikogule esitatud Inimarengu aruande järgi on Eesti põhilisi strateegilisi ülesandeid välismaal elava enam kui 200 000 rahvuskaaslase Eesti kultuuri ja majandusväljas hoidmine ning tagasirände soodustamine. Team Estonia kandis täpselt sama eesmärki. On kahetsusväärne, et Valitsus ei soovi või ei suuda tegeleda Eesti kaugema tuleviku põhiprobleemidega,“ on Kross nördinud valitsuse valikutest.

„Üllatusega märkasime veel, et kui mõned Riigikogu liikmed käisid koos ärimeestega Moskvas, siis teatas majanduskomisjoni esimees, et Eesti poliitikute ja ettevõtjate ühisreis on alles esimene samm, näitamaks meid kui ühtset Team Estoniat, kus poliitikud ja ettevõtjad on koos esindatud,“ lisas Kross.

Saadiku sõnul on sellest tulenevalt põhiline küsimus, kas see Team Estonia, mis nüüd on kujundamisel, arendab uue suunana suhteid Venemaaga? „Mis on saanud originaalsest Team Estoniast ja eestlaste võrgustikust? Kas see kõik ongi mõeldud Eesti majanduse elavdamiseks?“ küsib Kross peaministrilt ja tema meeskonnalt.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt