Eenmaa: GAG-i algklasside kolimisest kaotavad need, kes peaks sellest võitma

Uudis
|
|
09.02.2017

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Ivi Eenmaa esitas abilinnapea Kõlvartile arupärimise Gustav Adolfi Gümnaasiumi algklasside kolimise hämara plaani kohta. Kokku esitas Eenmaa Kõlvartile 21 küsimust lootuses, et suve sumedal sumedal ja üldisel puhkuste ajal sündinud ja lapsevanemate eest kiivalt varjul hoitud plaanile on mõistlik selgitus ja positiivne tulem.

„Mul on häbi, et linnavalitsus on suvel salamahti sellise otsuse vastu võtnud. Kõige enam kaotavad sellest just lapsed. Ja kõige väiksemad. Ma ei tea, kelle peas see mõte sündis, kas direktori kuulsusejanu ja mõningast suurushullust meenutavas tegevuses või ametnike unistustes lõpetada  pika ajalooga kooli maine. GAG saab hämaralt plaanilt külge aga koleda pleki,“ selgitas Eenmaa.

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi algklassid on plaanis linnal kolida Kalamajja ja kahekordistada koolis õppivate laste arvu. „Vaadates toimuvat, tekib tunne, et võeti ette kaart ja vaadati, et ohhoo saadame lapsed siia, sest GAG-i vanalinna majja nad ei mahu enam ära. Selgitusi ei jagatud. Täna on lapsevanemad ja vilistlased protestallkirju kogumas, aga linnavalitsus ei kuula. Kahju on nendest lastest, kellelt võetakse ära õigus kodulähedasele koolile,“ täiendas Eenmaa.

Ivi Eenmaa saatis abilinnapea Mihhail Kõlvartile arupärimise, kus ta küsib selgitusi Gustav Adolfi kooli lõhkumise, muuhulgas ka laste turvalise liikumise hoonete vahel ja kooliperega teema üle arutamise ning uue maja ehituse seaduspärasuse kohta. Eenmaa leiab, et praegune plaan on tehtud rutakalt ja läbimõtlemata ning selle üle peaks diskussioon jätkuma.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt