Eelteade: Reedel toimub Tallinnas Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei volikogu

Uudis
|
07.04.2008

Sel reedel, 11. aprillil toimub Tallinnas Radisson SAS hotellis Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) volikogu. Kokku saabub Tallinna ligi 150 erinevate Euroopa liberaalsete erakondade esindajat.

Ajakirjanikud on oodatud volikogule kell 14.30-15.30. Kohe peale volikogu annavad pressikonverentsi Eesti peaminister Andrus Ansip, Taani peaminister Anders Fogh Rasmussen, ELDRi president Annemie Neyts-Uyttebroeck ning Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Liidu (ALDE) juht Graham Watson.

Esmakordselt Eestis toimuval nii kõrgetasemelisel volikogul koostatakse ELDRi ühtset strateegiat 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimisteks ning keskendutakse Euroopa ühtsele keskkonna- ja energiapoliitikale, ühisturu võimalustele ning terviklikule välis- ja julgeolekupoliitikale.

Euroopa Liberaalide, demokraatide ja Reformipartei (European Liberal, Democrat and Reformist Party ehk ELDR) on 1993. aastal asutatud Euroopa liberaalide ühendus. Eestist kuuluvad ELDR-i alates 1998. aastast Reformierakond ja alates 2004. aastast Keskerakond. ELDR-i asepresident on Kristiina Ojuland, kes oli samal kohal ka aastatel 1999 kuni 2002, mil ta määrati Eesti Vabariigi välisministriks.

Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioon (Alliance of Liberals and Democrats for Europe ehk ALDE) on kahe Euroopa poliitilise partei – Euroopa Liberaaldemokraatliku Reformipartei ning Euroopa Demokraatliku Partei ühendus. See on Euroopa Parlamendi suuruselt kolmas fraktsioon, millesse kuulub 101 liiget 22st Euroopa Liidu liikmesriigist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt