Demograaf: vanemahüvitis on suurendanud sünde kuni 10%

Uudis
|
14.05.2009

Täna Riigikogus riiklikult tähtsa küsimusena arutatavas Eesti Inimarengu Aruandes 2008 on Eesti juhtiv demograaf Ene Margit Tiit hinnanud väga positiivselt perepoliitika ja eriti vanemahüvitise mõju.

Aruandest selgub, et vanemahüvitise rakendamise järgselt toimus muudatus leibkondadesünnitamise strateegiates. Alates 2004. aastast on kokkuvõtlikult suurenenud tõenäosus langetada otsus sünnitamise kasuks. Vanemahüvitise mõjul on Eesti sündivus suurenenud 5-10% ulatuses, kusjuures mõju on seni olnud püsiv ja aastate lõikes kumuleerunud, kinnitab Eesti Inimarengu Aruanne 2008.

„50 aasta kaugusele vaadates tähendavad tänased mõjud +300 000 eestimaalast. Strateegilises plaanis ei saa meil olla ju tähtsamat eesmärki kui eestlaste rahvana püsimajäämine,” rõõmustas Riigikogu liige Taavi Rõivas sündide kasvu üle.

„Tegin parlamendi arutelul ettepaneku sõlmida perepoliitika osas rahvuslik kokkulepe – keegi ei ründa päevapoliitilise kasu saamise eesmärgil perepoliitiliste meetmete stabiilsust ning sedakaudu noorte perede kindlustunnet. Jääme huviga ootama, kas selleks ollakse valmis,” ütles Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt