Avdejev esitas Jänesele kutse tulla Vene Föderatsiooni visiidile

Uudis
|
25.04.2009

Kultuuriminister Laine Jänes ja tema Vene kolleeg Aleksandr Avdejev vahetasid mõtteid kultuuriteemadel eile Vene kultuurkeskuses toimunud telesillal.

Minister Jänes õnnitles Peterburi Vene Muuseumi nende sünnipäeval, mille üks virtuaalsetest filiaalidest asub siin Eestis, olles ühtlasi ainus esindus Euroopa Liidus. Samuti rääkis minister ka Eesti muuseumiaastast ning möödunud nädalal toimunud Eesti Rahva Muuseumi juubelist.

Jänes kinnitas oma Vene kolleegile, et jaanuaris allkirjastatud Eesti-Vene kultuurikoostööprogrammi raames jätkub tihe koostöö, lisades, et eilegi toimus Tallinnas kohtumine Peterburi teatrijuhtide delegatsiooniga.

Heade suhete märgiks kutsus Jänes minister Avdejevit suvel Eestisse laulu- ja tantsupeole ning ühtlasi esitas Avdejev meie ministrile vastukutse tulla Vene Föderatsiooni visiidile.

Minister Jänes andis eilehommikusel kohtumisel Peterburi teatrijuhtidele ülevaate Eesti kultuuriministeeriumi tegevusvaldkondadest ning Eesti teatrite rahastamisest, mille suhtes tunti erilist huvi ning lisaks tutvustas minister Eesti kultuurkapitali tegevust ja loomeinimeste toetamisvõimalusi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt