Arto Aas: valitsusel puudub riigireformi visioon

Uudis
|
06.02.2017

Endine riigihalduse minister Arto Aas (Reformierakond) esitas täna peaminister Jüri Ratasele arupärimise, miks valitseval võimuliidul puuduvad reaalsed ambitsioonid riigivalitsemise uuendamiseks.

„Riigivalitsemise reformimine oli eelmise, Taavi Rõivase juhitud valitsuse üks prioriteet. Mitmete käivitatud reformide ja tegevuste tulemusel pidi Eesti avalik sektori muutuma efektiivsemaks, paindlikumaks ja innovaatilisemaks. Ettevõtjate ja kodanike suhtlus riigiga pidi muutuma mugavamaks, vähenema halduskoormus, riigipalgaliste arv ja bürokraatia,“ lausus Arto Aas.

Endine riigihalduse minister märkis, et uue valitsuse prioriteetide hulka riigivalitsemise reformid ei kuulu: viiakse küll lõpuni eelmise valitsuse algatatud haldusreform, aga teiste struktuursete reformide osas valitseb teadmatus.

„Elu ei saa minna plaanipäraselt, kui plaane polegi. Valitsuse 100 päeva programm ja koalitsioonilepe ei sisalda aga selget visiooni ja konkreetset loetelu reformidest, mida uus valitsus tahaks ellu viia. Samal ajal on riigikogus moodustamisel riigireformi probleemkomisjon, mille tegevus võib osutuda perspektiivituks, kui valitseval võimuliidul puuduvad reaalsed ambitsioonid riigivalitsemise uuendamisel,“ selgitas riigikogu liige arupärimises Jüri Ratasele.

Aas soovib teada, milline on valitsuse tegevusplaan riigivalitsemise reformimiseks ning kuidas kavatsetakse vähendada riigipalgaliste arvu, mis tasakaalustaks maksumaksjate arvu vähenemisest ja elanikkonna vananemisest tulenevaid muutusi.

Samuti soovib ta vastust, milliste tegevustega kavatseb valitsus jätkata eelmisel aastal valminud riigivalitsemise auditist tulnud ettepanekute elluviimist nagu valitsusasutuste ühendamised, ülesannete delegeerimine erasektorile, bürokraatia vähendamine ja tugiteenuste konsolideerimine.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt