Arto Aas: Töötajate arvu vähendamiseks jätkame reformidega

Arvamus
|
08.09.2016

Valitsussektori töötajate arv vähenes aastaga 1500 inimese võrra eelkõige läbiviidud reformide ja töökorralduse tõhustamise tulemusena. See on üle kahe korra rohkem kui valitsus eelmisel aastal eesmärgiks seadis.

Töötajate vähendamisse panustasid kõik ministeeriumid koos allasutustega eelkõige läbi reformide ja töökorralduse tõhustamise. Jätkame reformide elluviimist – leppisime kokku konkreetsed tegevused ja reformid, mille tulemusena jätkub töötajate arvu vähendamine ka järgmisel aastal.

Oluline on vältida olukorda, kus liiga palju tööjõudu on hõivatud avalikus sektoris. Ajal, kus iga töötaja väärtus kasvab nii avalikus- kui erasektoris, on meie eesmärk tõsta töötajate efektiivsust ja tulemuslikkust ning hoida konkurentsivõimet.

Valitsuse mulluse otsuse järgi tuleb aastatel 2015-2019 vähendada valitsussektori töötajate arvu kooskõlas tööealise elanikkonna vähenemisega u 750 inimest aastas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt